Irna

کد خبر: 80115010          (2572664)            تاريخ انتشار : 16/02/1391 – 18:32
 
 

 

 

تهران- دومین جشنواره ‘شش هفته با هنر ایران’ پاییز امسال در قالب برنامه گالری كویین كانادا برگزار می شود.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا،این جشنواره كه به دبیری ‘پویان طباطبایی’ برگزار می شود، به منظور معرفی هنر مدرن ایران، هنرمندان ایرانی و به ویژه هنرمندان مقیم كانادا به جامعه جهانی است. جشنواره كه آثار بیش از 150 هنرمند را از طریق فراخوان عمومی انتخاب در بخش های مختلفی چون هنرهای مدرن تجسمی، فیلم، موسیقی، تئاتر و ادبیات عرضه می كند. از دیگر برنامه های این جشنواره برگزاری مراسمی به منظور بزرگداشت ‘قباد شیوا’ طراح پیشكسوت است.

موضوع این جشنواره در سال 2012 ،’هنر لحظه ای- لحظه هنری’ بوده كه برای ادای احترام به فرایند پیچیده خلاقیت انتخاب شده است.

در این دوره از جشنواره ،چهار نمایشگاه برگزار می شود.

آینده در پس زمینه’ عنوان نمایشگاهی است كه از 31 شهریور تا 12 مهر برگزار می شود در این بخش آثار گروهی از پیشكسوتانی هنرهای تجسمی از جمله ‘محسن وزیری’ مقدم از پیشگامان هنر مدرن،’قباد شیوا’ از جمله گرافیست های برجسته بین المللی و’حمید جبلی’ از پیشگامان عكاسی تئاتر به نمایش درمی آید.

نمایشگاه دوم ‘شكفتن در مه’ نام دارد كه همزمان با نمایشگاه اول آغاز می شود. در این نمایشگاه پنج بنیانگذار جشنواره ‘شش هفته با هنر ایران’ تازه ترین آثار خود را تحت عنوان گروه ‘از آن فنجان’ به نمایش می گذارند.

سومین نمایشگاه ‘قطار مرموز’ نام دارد كه 14 تا 26 مهر 91 برگزار می شود و در این بخش آثار 8 بانوی ایرانی جوان نسل پس از انقلاب به نمایش درمی آید.

‘پرواز رنگ ها’ نام آخرین نمایشگاه این جشنواره است كه در سطح بین المللی برگزار می شود و شركت در این بخش برای عموم هنرمندان در اقصی نقاط جهان آزاد بوده و آثار به انتخاب هیات داوران به نمایش در می آید.این نمایشگاه از 28 مهر تا 10 آبان برپا خواهد شد.

براساس این گزارش،موفقیت جشنواره ‘شش هفته با هنر ایران’ در دوره اول تا آنجا پیش رفت كه برخی از انجمن های هنری و جشنواره های مختلف از جمله دانشگاه تورنتو و جشنواره فیلم دیازپورا، داوطلبانه همكاری خود را در گردهمایی بزرگ هنرمندان ایرانی در كانادا اعلام كردند. همچنین جشن تصویر سال، در بخش فیلم مستند، كوتاه نیز تعدادی از آثار منتخب پنج سال گذشته خود را در این رویداد هنری شركت می دهد.

همچنین برپایی كارگاه های آموزشی دو روزه در بخش های مختلف جشنواره شش هفته با هنر ایران گنجانده شده است.

فراهنگ**9173**

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 80115010

This entry was posted on Saturday, May 5th, 2012 at 9:54 pm and is filed under Exposure. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed or trackback from your own site. Both comments and pings are currently closed.