Isna

با بزرگداشت قباد شيوا و تقدير از وزيري‌ مقدم

فستيوال «شش هفته با هنر ایران» پاییز در كانادا برگزار می‌شود

» سرویس: فرهنگي و هنري – تجسمي و موسيقي
کد خبر: 91021608719
شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ – ۱۱:۲۷

گالری «کویین» کانادا در پاییز امسال، میزبان دومین فستیوال «شش هفته با هنر ایران» با موضوع «هنر لحظه‌ای ـ لحظه هنری» مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران|(ايسنا)، این فستیوال که به دبیری پویان طباطبایی برگزار می‌شود، به منظور معرفی هنر مدرن ایران، هنرمندان ایرانی و به ویژه هنرمندان مقیم کانادا به جامعه جهانی است.

همچنين در اين فستیوال، آثار بیش از 150 هنرمند كه از طریق فراخوان عمومی انتخاب شده‌اند، در بخش‌های مختلفی چون هنرهای مدرن تجسمی، فیلم، موسیقی، تئاتر و ادبیات عرضه مي‌شود.

از دیگر برنامه‌های این فستیوال، برگزاری مراسم بزرگداشت «قباد شیوا» و تقدير از «محسن وزیری مقدم » است. فستیوال «شش هفته با هنر ایران» در دوره نخست به گونه‌اي برگزار شد كه برخی از انجمن‌های هنری و فستیوال‌های مختلف از جمله دانشگاه تورنتو و فستیوال فیلم «دیازپورا»، داوطلبانه همکاری خود را در گردهم‌آیی بزرگ هنرمندان ایرانی در کانادا اعلام کردند. همچنین جشن تصویر سال، در بخش فیلم مستند، کوتاه و انیمیشن، تعدادی از آثار منتخب پنج سال گذشته خود رادر این فستیوال شرکت می‌دهد. علاوه بر این، كارگاه‌هاي دو روزه‌ای در بخش‌های مختلف برگزار می‌شود و شرکت در تمامی برنامه‌ها رایگان خواهد بود.

موضوع اين فستیوال جشنواره سال ،2012 «هنر لحظه‌ای ـ لحظه هنری» است که برای ادای احترام به فرایند پیچیده خلاقیت انتخاب شده است.

فستیوال در این دوره چهار نمایشگاه اصلی خواهد داشت که اولين نمايشگاه از 31 شهریور تا 12 مهر با عنوان «آینده در پس زمینه» برگزار مي‌شود.

در این بخش آثار گروهی از پیشکسوتان هنرهای تجسمی همچون محسن وزیری مقدم، قباد شیوا، حمید جبلی و… به نمایش در می‌آید.

دومين نمايشگاه نيز از 31 شهریور تا 26 مهر ، همزمان با نمایشگاه اول آغاز می‌شود و «شکفتن در مه» نام دارد. در این نمایشگاه پنج بنیانگذار «شش هفته با هنر ایران» تازه‌ترین آثار خود را، تحت عنوان گروه «از آن فنجان» به نمایش می‌گذارند.

سومين برنامه از اين بخش 14 مهر تا 26 مهر به نمایشگاه «قطار مرموز» اختصاص دارد، که در این بخش آثار هشت بانوی ایرانی جوان نسل پس از انقلاب به نمایش درمی‌آید.

همچنين از 28 مهر تا 10 آبان مجموعه «پرواز رنگها» به عنوان آخرین نمایشگاه این فستیوال برپا مي‌شود که در سطح بین‌المللی است و شرکت در این بخش برای عموم هنرمندان در اقصی نقاط جهان آزاد بوده و آثار به انتخاب هیات داوران به نمایش در می‌آید.

علاقمندان برای شرکت در فستیوال «شش هفته با هنر ایران» می‌توانند به سایتwww.sixweeks.ca مراجعه کنند.

انتهاي پيام

This entry was posted on Saturday, May 5th, 2012 at 10:02 pm and is filed under Exposure. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed or trackback from your own site. Both comments and pings are currently closed.