قباد شیوا: انجمن‌ها باید ضابطه را بر رابطه مقدم بدانند/در دانشگاه تورنتو سخنرانی خواهم کرد

 

خبرگزاری هنر آنلاین

هنرمند گرافیست مطرح کشور با تایید تصمیم معاونت هنری مبنی بر سپردن اختیارات به انجمن‌ها گفت: امیدوارم در پی این تصمیم انجمن‌ها ضابطه را بر رابطه مقدم بدانند
کد مطلب: 5142.

۱۳۹۱ شنبه ۲۱ مرداد ساعت 11:40

قباد شیوا، هنرمند گرافیست، با اشاره به حضور خود در فستیوال شش هفته با هنر ایران در کانادا به خبرنگار تجسمی‌ هنرآنلاین گفت: در حال حاضر از طرف برگزارکنندگان فستیوال تماس گرفته‌اند و بخشی از آثارم را خواسته‌اند به علاوه بیوگرافی و مجموعه سی‌دی‌هایم که شامل پوسترها، آرم‌ها و تصویرسازی‌ها و کلکسیون‌ها می‌شود.

وی در این باره افزود: به گفته برگزارکنندگان فستیوال، در طول برگزاری مراسم در یکی از دانشگاه‌های تورنتو سخنرانی خواهم داشت.

شیوا در ادامه با اشاره به صحبت‌های اخیر دکتر شاه آبادی، معاونت هنری وزارت ارشاد،در خصوص تعامل بیشتر این معاونت با انجمن‌ها در برگزاری بینال‌ها و جشنواره‌ها گفت: ظاهرا معاونت هنری تصمیم گرفته است که وظایف و مسئولیت‌های مختلف مربوط به برنامه‌هایی همچون دوسالانه‌ها، جشنواره‌ها و … را به خود انجمن‌ها بسپارد. این اقدام از سوی معاونت هنری بسیار پسندیده است اما واقعیت این است که کمی‌ قبل‌تر انجمن‌ها این اختیارات را داشتند  اما از یک زمانی معاونت هنری بنا به دلایلی تصمیم گرفت که این فعالیت‌ها را بیشتر خودش عهده دار شود.

این هنرمند گرافیست در پاسخ به این پرسش که چه مسائلی باعث شد که معاونت این تصمیم را بگیرد اظهار داشت: برخی از انجمن‌ها پارتی بازی را در فعالیت‌هایشان دخیل می‌کردند. به طور مثال در برگزاری بینال‌ها از گرافیک‌های تک نسخه‌ای هم استفاده می‌کردند. یعنی هنرمندی اثری را برای بینال کار می‌کرد بدون اینکه آن اثر پیش از این جایی به چاپ رسیده باشد که این کار درستی نبود. یا برخی از داوری‌ها عادلانه نبود. اینها از جمله مشکلاتی بود که در برخی از انجمن‌ها دیده می‌شد. اگر این گونه مسائل برطرف شود به طور حتم انجمن‌ها که از خود متخصصان تشکیل شده‌اند به خوبی می‌توانند امور مربوط به فستیوال‎ها را در دست بگیرند چرا که این هنرمندان از نقاط ضعف و قوت فعالیت‌های خود آگاه هستند. ب

 

 

 

This entry was posted on Saturday, August 11th, 2012 at 8:28 am and is filed under Exposure, Farsi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed or trackback from your own site. Both comments and pings are currently closed.