هنر آنلاین : برنامه شش هفته با هنر ایران که در گالری کوئین کانادا برگزار می‌شود

  کد مطلب: 5112     

در گفتگو با هنرآنلاین مطرح شد

پویان طباطبایی:همه جزئیات شش هفته با هنر ایران در کانادا اعلام شد/عکس‌های حمید جبلی در راه کانادا

۱۳۹۱ شنبه ۲۱ مرداد ساعت 09:44

به گزارش هنرآنلاین، پویان طباطبایی، دبیر فستیوال “شش هفته با هنر ایران” با اعلام خبر تمدید مهلت ارائه آثار تا 25 مرداد به این فستیوال به خبرنگار تجسمی هنرآنلاین گفت: تاکنون  بیش از ۶۸۰ اثر در بخش هنرهای تجسمی‌و فیلم ارسال شده است که به دلیل حجم بالای آثار، بخش نخست داوری‌ها ۱۵ را آغاز کردیم ولی مهلت ارسال آثار تا 25 مرداد تمدید شد.

طباطبایی گفت:در بخش نمایشگاه پیشکسوتان با نام “آینده در پس زمینه”، ما در کنار برنامه تقدیر از قباد شیوا،گرافیست بجسته کشورمان به پاس یک عمر تعلیم و تربیت هنرمندان ،حضور محسن وزیری مقدم (نقاش و مجسمه ساز)، حمید جبلی(عکاس) و ادمان آیوازیان (نقاش) را قطعی کرده‌ایم. همچنین ورک‌شاپ‌های دو روزه‌ای را به صورت مجانی برگزار خواهیم کرد.

به گفته وی دومین فستیوال «شش هفته با هنر ایران» به منظور معرفی هنر مدرن ایران، هنرمندان ایرانی و به ویژه هنرمندان مقیم کانادا به جامعه جهانی برگزار می‌شود. و در دور قبل نیز از محسن وزیری مقدم تقدیر شده بود.

او گفت:موفقیت فستیوال «شش هفته با هنر ایران» در دوره اول باعث شد برخی از انجمن‌های هنری و فستیوال‌های مختلف از جمله دانشگاه تورنتو و فستیوال فیلم دیازپورا، داوطلبانه همکاری خود را در گردهمایی بزرگ هنرمندان ایرانی در کانادا اعلام کنند .

امسال گالری “کوئین” که یک گالری تازه با تقریباً 3 سال فعالیت در کار هنری است مکانی برای نمایشگاه ها، اجراها و فعالیت های هنرمندان شناخته شده و استعدادهای جدید ایرانی-کانادایی خواهد بود.

در برنامه امسال شاهد چهار نمایشگاه هنرهای تجسمی به شرح زیر خواهیم بود:

– آینده در پس زمینه
(21 سپتامبر- ا2 اکتبر):
در این بخش آثار اساتید هنری که الگو و اثرگذار بر کار هنرمندان تازه کار بوده اند به نمایش درخواهد آمد. از جمله آثار حسن وزیری مقدم (نقاش و مجسمه ساز)، قباد شیوا (گرافیست)، حمید جبلی (بازیگر و عکاس)، ادمان آیوازیان (نقاش) از جمله آثار این بخش خواهند بود.

– شکفتن در مه
(21 سپتامبر- ا17 اکتبر):
در این بخش شاهد جدیدترین آثار 5 هنرمند خواهیم بود که خود از بنیان گذاران این نمایشگاه هستند. این آثار در شاخه های نقاشی- مجسمه سازی، عکاسی و طراحی گرافیک خواهد بود.
هنرمندان این بخش محمود معراجی، علی کامران، پویان طباطبایی و مهرداد معراجی تجربه  خود را از زندگی در دو فضای متفاوت و تلاش برای پیوند این دو فضا را در کارهای خود به نمایش می گذارند.

– قطار شگفت انگیز:
(5 اکتبر- ا17 اکتبر):
در این بخش 8 بانوی هنرمند در زمینه های نقاشی، عکاسی، مجسمه سازی و گرافیک آثار خود را به نمایش خواهند گذاشت. 

– پرواز رنگ ها
(19 اکتبر- ا31 اکتبر):
این بخش که یک نمایشگاه گروهی است در واقع بخش مسابقه را نیز تشکیل می دهد.
آثار هنری این بخش توسط داورانی متشکل از “محمود معراجی”، “حمید جبلی”، “علی کامران”، “پویان طباطبایی”، “جولی اوکس”، “مارسل جرو” و “قباد شیوا” داوری و گردآوری شده اند.

– تجلیل از قباد شیوا: 28 سپتامبر
در نمایشگاه قبلی نیز از محسن وزیری مقدم که پیشگام هنر مدرن ایران است تجلیل شد. در نمایشگاه دوم روز تجلیل به “قباد شیوا” تعلق گرفته است که یک گرافیست برجسته ایرانی است.

در ضمن گالری کوئین در یک اقدام جالب که قبلاً نیز انجام داده است از غروب تا طلوع خورشید در طول شش هفته برجسته ترین آثار را بر روی صفحه ای که از خیابان کوئین قابل مشاهده خواهد بود به نمایش درخواهد آورد.

 

This entry was posted on Saturday, August 11th, 2012 at 8:32 am and is filed under Exposure, Farsi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed or trackback from your own site. Both comments and pings are currently closed.