خبرگزاری پانا : نمایش آثار حمید جبلی و قباد شیوا در کانادا

کد خبر : 334739

سرويس : فرهنگي هنري

زمان مخابره : ۱۳۹۱/۵/۲۱ – ۱۱ : ۵۲

مهلت آثار ارسال به فستیوال «شش هفته با هنر ایران» تمدید شد

نمایش آثار حمید جبلی و قباد شیوا در کانادا

خبرگزاری پانا:کمتر از ۵۰ روز تا آغاز فستیوال «شش هفته با هنر ایران» در کانادا مانده است. کمیته برگزاری این فستیوال به علت استقبال هنرمندان ایرانی، فرصت ارسال آثار را تا 25 مردادماه سال جاری تمدید کرد.

 

به گزارش سرویس فرهنگی پانا،پویان طباطبایی، دبیر فستیوال «شش هفته با هنر ایران» که این روزها در تهران به سر می برد،درباره این رویداد فرهنگی گفت: تا کنون بیش از 170 فرم درخواست  و بیش از 680 اثر در بخش هنرهای تجسمی و فیلم ارسال شده است که به دلیل حجم بالای آثار، بخش نخست داوری ها 15 روز زودتر آغاز شده و آثار توسط داوران هر رشته، در حال بررسی هستند. تا کنون آثاری از مهسا کریمی زاده، علی سلطانی، داوود منطق، مرتضی تیموری، امیر هنرمند، گلناز مقدم، عباس حاجی محمدی و حمیدرضا بازرگانی  در رشته های مختلف، به جشنواره راه یافته اند.
همچنین پرونده سومین بخش نمایشگاه به نام «قطار مرموز» با اضافه شدن کیمیا راهگذر به هنرمندان دعوت شده به فستیوال «شش هفته با هنر ایران» بسته شد. در این بخش روناک کردستانی (نقاش)، منصوره فیضی (مجسمه ساز)، لیلا میری(گرافیست)، عادله فرزیندر (مجسمه ساز)، کیمیا رهگذر (عکاس) و مریم عنایتی (گرافیست) میهمان بخش ویژه زنان فستیوال خواهند بود.
در بخش نمایشگاه پیشکسوتان با نام «آینده در پس زمینه»، حضور محسن وزیری مقدم (نقاش و مجسمه ساز)، قباد شیوا (گرافیست)، حمید جبلی(عکاس) و ادمان آیوازیان (نقاش) قطعی شده است. همچنین  فستیوال شش هفته با هنر ایران در این دوره، درقالب تقدیر از یک عمر فعالیت هنری، بزرگداشتی برای قباد شیوا هنرمند  گرافیست برگزار خواهد کرد.
در بخش فیلم های کوتاه نیز، سیف الله صمدیان مسئولیت انتخاب مجموعه ای از بهترین های 5 دوره گذشته «تصویرسال» را به عهده گرفته است، که در کنار آثار منتخب فستیوال «شش هفته با هنر ایران»، در سینمای «کارلتون» شهر تورنتوی کانادا به نمایش در خواهند آمد.
علاقمندان برای اطلاعات بیشتر و دریافت فرم شرکت در بخش های مختلف نمایشگاه می توانند تا تاریخ 25 مردادماه سال جاری به  سایت فستیوالwww.sixweeks.org مراجعه کنند.

 

انتهاي خبر سرويس فرهنگي هنري / خبرگزاري پانا / کد خبر 334739

This entry was posted on Saturday, August 11th, 2012 at 9:53 am and is filed under Exposure, Farsi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed or trackback from your own site. Both comments and pings are currently closed.