خبرگزاری ایلنا : نمایش آثار حمید جبلی و قباد شیوا در کانادا

ايلنا: مهلت آثار ارسال به فستیوال «شش هفته با هنر ایران» تمدید شد.

به گزارش خبرنگار ايلنا، کمتر از ۵۰ روز تا آغاز فستیوال «شش هفته با هنر ایران» در کانادا مانده و کمیته برگزاری این فستیوال به علت استقبال هنرمندان ایرانی، فرصت ارسال آثار را تا ۲۵ مردادماه سال جاری تمدید کرد. به گفته پویان طباطبایی، دبیر فستیوال «شش هفته با هنر ایران» که این روز‌ها در تهران به سر می‌برد، تا کنون بیش از ۱۷۰ فرم درخواست و بیش از ۶۸۰ اثر در بخش هنرهای تجسمی و فیلم ارسال شده است که به دلیل حجم بالای آثار، بخش نخست داوری‌ها ۱۵ روز زود‌تر آغاز شده و آثار توسط داوران هر رشته، در حال بررسی هستند. تا کنون آثاری از مهسا کریمی‌زاده، علی سلطانی، داوود منطق، مرتضی تیموری، امیر هنرمند، گلناز مقدم، عباس حاجی محمدی و حمیدرضا بازرگانی در رشته‌های مختلف، به جشنواره راه یافته‌اند.

همچنین پرونده سومین بخش نمایشگاه به نام «قطار مرموز» با اضافه شدن کیمیا راهگذر به هنرمندان دعوت شده به فستیوال «شش هفته با هنر ایران» بسته شد. در این بخش روناک کردستانی (نقاش)، منصوره فیضی (مجسمه ساز)، لیلا می‌ری (گرافیست)، عادله فرزیندر (مجسمه ساز)، کیمیا رهگذر (عکاس) و مریم عنایتی (گرافیست) می‌ه‌مان بخش ویژه زنان فستیوال خواهند بود.

در بخش نمایشگاه پیشکسوتان با نام «آینده در پس زمینه»، حضور محسن وزیری مقدم (نقاش و مجسمه ساز)، قباد شیوا (گرافیست)، حمید جبلی (عکاس) و ادمان آیوازیان (نقاش) قطعی شده است. همچنین فستیوال شش هفته با هنر ایران در این دوره، درقالب تقدیر از یک عمر فعالیت هنری، بزرگداشتی برای قباد شیوا هنرمند گرافیست برگزار خواهد کرد.

در بخش فیلم‌های کوتاه نیز، سیف الله صمدیان مسئولیت انتخاب مجموعه‌ای از بهترین‌های ۵ دوره گذشته «تصویرسال» را به عهده گرفته است، که در کنار آثار منتخب فستیوال «شش هفته با هنر ایران»، در سینمای «کارلتون» شهر تورنتوی کانادا به نمایش در خواهند آمد.

علاقمندان برای اطلاعات بیشتر و دریافت فرم شرکت در بخش‌های مختلف نمایشگاه می‌توانند تا تاریخ ۲۵ مردادماه سال جاری به سایت فستیوالwww. sixweeks. org مراجعه کنند.
پايان پيام

1391/5/21 – 09:28
کد خبر : 291520  
کد خبرنگار : 137  

This entry was posted on Saturday, August 11th, 2012 at 11:31 am and is filed under Exposure, Farsi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed or trackback from your own site. Both comments and pings are currently closed.