مکعب : دو هفته نامه تخصصی هنر

کمیته «شش هفته با هنر ایران» به منظور معرفی هنر مدرن ایران، هنرمندان ایرانی و به ویژه هنرمندان مقیم کانادا به جامعه جهانی، قصد دارد تا فستیوالی را در پاییز سال جاری به دبیری پویان طباطبایی در گالری کویین تورنتو، برگزار کند که شامل بخش های مختلفی از جمله: هنرهای مدرن تجسمی، فیلم، موسیقی، تئاتر و ادبیات است. علاقمندان مقیم ایران می توانند در دو بخش هنرهای تجسمی و فیلم در این فستیوال شرکت کنند.

موضوع فستیوال

موضوع جشنواره سال 2012 ( هنر لحظه ای- لحظه هنری) است که برای ادای احترام به فرایند پیچیده خلاقیت، انتخاب شده است.

همچنین آثار هنرمندان ایرانی ساکن در سایر کشورها نیز که در ارتباط با موضوع این فستیوال باشند، پذیرفته می‌شوند.

آثار ارسالی پس از داوری، به فستیوال راه پیدا می کنند. هر بخش توسط 5 داور ایرانی و کانادایی مورد بررسی قرار می گیرد. داورانی که حضورشان قطعی شده است، عبارتند از:

فیلم: کیهان مرتضوی، فرهاد آهی، حمید جبلی

عکس: پویان طباطبایی، مارسل جرو

نقاشی: محسن وزیری مقدم، محمود معراجی، جولی اوکس

مجسمه: محسن وزیری مقدم، احمد سخاورز، جولی اوکس

گرافیک: قباد شیوا، علی کامران

 

شرایط عمومی:

*اطلاعات فرم شرکت در فستیوال در تهیه مطالب برای نشریات داخلی و خارجی و امور مربوط به اطلاع رسانی و تبلیغاتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، لذا صحت اطلاعات برعهده شرکت کننده است.

*فتسیوال، امضا کننده فرم را صاحب اثر می‌شناسد. در صورتی که خلاف آن ثابت شود، تمامی امتیازات متعلقه باطل و اثر مزبور از نمایشگاه حذف می‌شود و عواقب حقوقی آن نیز بر عهده امضا کنندهٔ فرم شرکت خواهد بود.

*ارسال آثار، به‌همراه فرم امضا شده در سایت فستیوال به منزله قبول مقررات است و تصمیم گیری در موارد پیش بینی نشده به عهده شورای سیاست گزاری جشنواره خواهد بود.

*هر هنرمند مجاز است حداکثر 6 اثر و یا یک مجموعه (حداکثر 6 قطعه‌ای) ارسال کند. تصویر آثار ارسالی می‌بایست در اندازهٔ 72 دی.پی.آی ، طول آن حداقل 1500 و حداکثر 2500 پیکسل ، کیفیت تصویر اثر حداکثر 10 باشد. آثاری که فاقد مشخصات ذکر شده باشند، داوری نمی شوند. همچنین نام گذاری اثر باید به ترتیب: نام خانوادگی، نام و شماره اثر باشد.

*تصویر آثار ارسالی باید کاملا بیانگر اثر شرکت داده شده در فستیوال باشد. در غیر این صورت، اثر از نمایش در فستیوال حذف خواهد شد.

 

علاقمندان به شرکت در فستیوال، همچنین با توجه به رشته مورد نظر باید موارد زیر را رعایت کنند:

*با توجه به موضوع فستیوال در بخش فیلم، آثاری پذیرفته می شود که حداکثر 12 دقیقه باشند. آثار می تواند مستند، انیمیشن، فیلم کوتاه و ویدئوآرت را شامل شود.

*عکس های ارسالی برای شرکت در جشنواره باید قابلیت چاپ در ابعاد 70 در 100 سانتی متر را دارا باشند. همچنین با توجه به موضوع و نگاه فستیوال به هنرهای مدرن، فقط از آثاری که در شاخه هنری تهیه شدند، استفاده خواهد شد. آثار می توانند سیاه و سفید، رنگی و دستکاری شده باشند.

*در بخش مجسمه و نقاشی با توجه به رویکرد فستیوال، اولویت با آثاری است که ارسال آنها به خارج از کشور، امکان پذیر باشد. وزن و ابعاد آثار در کنار تصویر اثر ذکر شود.

 

آخرین مهلت ارسال آثار:  1 مرداد

تاریخ گشایش فستیوال: 31 شهریور

آثار در یک فایل زیپ شده به همراه فرم پر شده به آدرس submit@sixweeks.ca     ایمیل شود.

This entry was posted on Wednesday, August 15th, 2012 at 11:56 am and is filed under Exposure, Farsi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed or trackback from your own site. Both comments and pings are currently closed.