ماه مهر

مهلت آثار ارسال به جشنواره «شش هفته با هنر ایران» تمدید شد

کمتر از ۵۰ روز تا آغاز جشنواره «شش هفته با هنر ایران» در کانادا مانده است. کمیته برگزاری این جشنواره به علت استقبال هنرمندان ایرانی، فرصت ارسال آثار را تا 25 مردادماه سال جاری تمدید کرد. 
به گزارش ماه مهر پویان طباطبایی، دبیر جشنواره «شش هفته با هنر ایران» در همین رابطه گفت : تا کنون بیش از ۱۷۰ فرم درخواست و بیش از ۶۸۰ اثر در بخش هنرهای تجسمی و فیلم ارسال شده است که به دلیل حجم بالای آثار، بخش نخست داوری‌ها ۱۵ روز زودتر آغاز شده و آثار توسط داوران هر رشته، در حال بررسی هستند. تا کنون آثاری از مهسا کریمی زاده، علی سلطانی، داوود منطق، مرتضی تیموری، امیر هنرمند، گلناز مقدم، عباس حاجی محمدی و حمیدرضا بازرگانی در رشته‌های مختلف، به جشنواره راه یافته‌اند.
همچنین پرونده سومین بخش نمایشگاه به نام «قطار مرموز» با اضافه شدن کیمیا راهگذر به هنرمندان دعوت شده به جشنواره «شش هفته با هنر ایران» بسته شد. در این بخش روناک کردستانی (نقاش)، منصوره فیضی (مجسمه ساز)، لیلا میری (گرافیست)، عادله فرزیندر (مجسمه ساز)، کیمیا رهگذر (عکاس) و مریم عنایتی (گرافیست) میهمان بخش ویژه زنان جشنواره هستند.
در بخش نمایشگاه پیشکسوتان با نام «آینده در پس زمینه»، حضور محسن وزیری مقدم (نقاش و مجسمه ساز)، قباد شیوا (گرافیست)، حمید جبلی (عکاس) و ادمان آیوازیان (نقاش) قطعی شده است. همچنین جشنواره شش هفته با هنر ایران در این دوره، درقالب تقدیر از یک عمر فعالیت هنری، بزرگداشتی برای قباد شیوا هنرمند گرافیست برگزار خواهد کرد.
در بخش فیلم‌های کوتاه نیز، سیف الله صمدیان مسئولیت انتخاب مجموعه ای از بهترین‌های ۵ دوره گذشته «تصویرسال» را به عهده گرفته است، که در کنار آثار منتخب جشنواره «شش هفته با هنر ایران»، در سینمای «کارلتون» شهر تورنتوی کانادا به نمایش در خواهند آمد.
علاقمندان برای اطلاعات بیشتر و دریافت فرم شرکت در بخش‌های مختلف نمایشگاه می‌توانند تا تاریخ 25 مردادماه سال جاری به سایت جشنوارهwww.sixweeks.org  مراجعه کنند.
ر

This entry was posted on Wednesday, August 15th, 2012 at 12:16 pm and is filed under Exposure, Farsi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed or trackback from your own site. Both comments and pings are currently closed.