همشهری : فستیوال شش هفته با هنر ایران در کانادا گشایش یافت

فستیوال شش هفته با هنر ایران در کانادا گشایش یافت

SIx Weeks of Iranian Art - شش هفته با هنر ایران
هنر > تجسمی- همشهری آنلاین:
فستیوال «شش هفته با هنر ایران» با هدف شناساندن نسل جدیدی از هنرمندان ایرانی در میان استقبال پرشور هنر دوستان و چهره‌های سرشناس کانادایی و ایرانی در حالی گشایش یافت که آثار حمید جبلی و قباد شیوا تحسین حاضران را برانگیخت.

به گزارش ایلنا، این فستیوال که به دبیری پویان طباطبایی دومین دوره خود را پشت سر می‌گذارد، در 3 بخش هنرهای تجسمی، سینما و کارگاه‌های آموزشی در تورنتوی کانادا در حال برگزاری است.

نمایشگاه هنرهای تجسمی که در گالری کویین برپاست از 4 بخش تشکیل شده که بخش سوم آن تحت عنوان «قطار مرموز» که شامل آثار هنرمندان زن ایرانی است از تاریخ 5 اکتبر(14 مهر) به نمایش عموم درآمد.

در این بخش منصوره فیضی، مریم عنایتی، کیمیا رهگذار، روناک کردستانی، عادله فرزیندر و لیلا میری حضور دارند.

همچنین کارگاه‌های نقاشی، گرافیک، عکاسی با استقبال خوبی از سوی علاقمندان مواجه شد و تعداد شرکت کنندگان در این ورک شاپ‌ها، بیش از ظرفیت پیش بینی شده بود به طوری که احتمال تمدید کارگاه‌ها وجود دارد.

بخش نخست نمایشگاه تجسمی به هنرمندان شناخته شده‌تری اختصاص داشت و در آن آثاری از ادمان آیوازیان، محمود معراجی، قباد شیوا، محسن وزیری مقدم، حمید جبلی، علی کامران، پویان طباطبایی و مهراد معراجی در معرض دید عموم قرار گرفت و بسیاری از منتقدان کانادایی آثار به نمایش درآمده را بسیار قابل ستایش عنوان کردند.

فستیوال «شش هفته با هنر ایران» که از 31 شهریور گشایش یافته تا 10 آبان در شهر تورنتو ادامه خواهد داشت.

 

This entry was posted on Sunday, October 7th, 2012 at 8:50 pm and is filed under Exposure, Farsi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed or trackback from your own site. Both comments and pings are currently closed.

%d bloggers like this: