دی پرس: با نمایش آثار هنرمندان ایرانی در کانادا؛ فستیوال «شش هفته با هنر ایران» آغاز شد

 

فستیوال «شش هفته با هنر ایران» با هدف شناساندن نسل جدیدی از هنرمندان ایرانی در میان استقبال پرشور هنر دوستان و چهره های سرشناس کانادایی و ایرانی در حالی گشایش یافت که آثار حمید جبلی و قباد شیوا تحسین حاضران را برانگیخت.

دی پرس ـنمایشگاه هنرهای تجسمی که در گالری کویین برپاست از 4 بخش تشکیل شده که بخش سوم آن تحت عنوان «قطار مرموز» که شامل آثار هنرمندان زن ایرانی است از تاریخ 5 اکتبر به نمایش عموم درآمد. در این بخش منصوره فیضی، مریم عنایتی، کیمیا رهگذار، روناک کردستانی، عادله فرزیندر و لیلا میری حضور دارند. همچنین کارگاه های نقاشی، گرافیک، عکاسی با استقبال خوبی از سوی علاقمندان مواجه شد و تعداد شرکت کنندگان در این ورک شاپ ها، بیش از ظرفیت پیش بینی شده بود به طوریکه احتمال تمدید کارگاه ها، وجود دارد.

فستیوال «شش هفته با هنر ایران» با هدف شناساندن نسل جدیدی از هنرمندان ایرانی در میان استقبال پرشور هنر دوستان و چهره های سرشناس کانادایی و ایرانی در حالی گشایش یافت که آثار حمید جبلی و قباد شیوا تحسین حاضران را برانگیخت. این فستیوال که به دبیری پویان طباطبایی، دومین دوره خود را پشت سر می گذارد، در 3 بخش هنرهای تجسمی، سینما و کارگاه های آموزشی در تورنتوی کانادا در حال برگزاری است.

 بخش نخست نمایشگاه تجسمی به هنرمندان شناخته شده تری اختصاص داشت و در آن آثاری از ادمان آیوازیان، محمود معراجی، قباد شیوا، محسن وزیری مقدم، حمید جبلی، علی کامران، پویان طباطبایی و مهراد معراجی در معرض دید عموم قرار گرفت و بسیاری از منتقدان کانادایی آثار به نمایش درآمده را بسیار قابل ستایش عنوان کردند.

فستیوال «شش هفته با هنر ایران» که از تاریخ 31 شهریور گشایش یافته تا 10 آبان در شهر تورنتو ادامه خواهد داشت.

 

This entry was posted on Sunday, October 7th, 2012 at 8:55 pm and is filed under Exposure, Farsi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed or trackback from your own site. Both comments and pings are currently closed.