خبر آنلاین:«قطار شگفت انگیز» ایرانی به آمریکای شمالی رسید / نمایش آثار ۶ هنرمند زن کشورمان در شهر تورنتو

 

«قطار شگفت انگیز» ایرانی به آمریکای شمالی رسید / نمایش آثار ۶ هنرمند زن کشورمان در شهر تورنتو

تئاتر – آثار 6 هنزمند زن ایرانی با عنوان «قطار شگفت انگیز» از 14 مهر در گالری کویین شهر تورنتوی کانادا به نمایش درآمد است.

به گزارش خبرآنلاین، این نمایشگاه بخشی از یک رویداد بزرگ‌تر به نام «شش هفته با هنر ایران» است که از 31 شهریور آغاز شده و تا 10 آبان ادامه خواهد داشت.

«شش هفته با هنر ایران» در نوع خود بزرگ‌ترین جشنواره هنری کشورمان است که تا کنون در آمریکای شمالی برگزار شده و سه بخش تجسمی، سینمایی و کارگاه‌های آموزشی را در بر می‌گیرد.

 

پویان طباطبایی، دبیر این جشنواره با اشاره به اینکه نمایشگاه هنرهای تجسمی این رویداد، شامل چهار بخش است که یکی از آن‌ها با نام «قطار شگفت انگیز» آثار هنرمندان زن ایرانی را میزبانی می‌کند، توضیج می‌دهد: «در این بخش از نمایشگاه هنرهای تجسمی، آثار منصوره فیضی، مریم عنایتی، کیمیا رهگذار، روناک کردستانی، عادله فرزیندر و لیلا میری به نمایش درآمده که مورد استقبال علاقمندان کانادایی و شهروندان دیگر کشورهای مقیم تورنتو از جمله ایرانیان قرار گرفته است.»

 

 

از راست : آثاری از عادله فرزیندر و منصوره فیضی

او در باره کارگاه‌های آموزشی برگزار شده در این جشنواره هم می‌گوید: «کارگاه‌های نقاشی، گرافیک و عکاسی با استقبال خوبی از سوی علاقمندان مواجه شده است و تعداد شرکت کنندگان در آن‌ها بیش از ظرفیت پیش بینی شده بوده که به احتمال زیاد تمدید خواهند شد.»

دبیر جشنواره «شش هفته با هنر ایران» ادامه می‌دهد: «در نمایشگاه هنرهای تجسمی، در کنار بخش «قطار شگفت انگیز»، آثار پیشکسوتان، هنرمندان ایرانی – کانادایی و بخش مسابقه نیز به نمایش درآمده است.»

 

  

از راست: آثاری از کیمیا رهگذار و روناک کردستانی

طباطبایی، آثار هنرمندان زن ایرانی شرکت کننده در این نمایشگاه را سحرانگیز و مرموز معرفی می‌کند و می‌افزاید: «این بخش از نمایشگاه بسیار مورد علاقه مخاطبان خارجی است و توان هنری و خلاقانه زنان هنرمند ایرانی را به نمایش در می‌آورد.»

This entry was posted on Monday, October 8th, 2012 at 1:33 am and is filed under Exposure, Farsi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed or trackback from your own site. Both comments and pings are currently closed.