روزنامه همشهری : درخشش هنرمندان ایرانی در کانادا

 

در ادامه برپايي شش هفته با هنر ايران صورت گرفت:

درخشش هنرمندان ایرانی در کانادا

هنر > تجسمی- همشهری آنلاین:
فستیوال «شش هفته با هنر ایران» در حالی چهارمین هفته خود را پشت سر می‌گذارد که روز 19 اکتبر سومین بخش این فستیوال با عنوان «پرواز رنگها» در میان استقبال کانادایی‌ها و ایرانیان مقیم تورنتو افتتاح شد.

به گزارش همشهری آنلاین، در این بخش در کنار پیشکسوتان حوزه تجسمی، چهره‌های جوانی چون گلناز مقدم، لیلا رضوانی و عباس حاجی محمدی خوش درخشیدند.

همچنین بخش فیلم کوتاه و نیمه بلند این فستیوال که در سینما «کارلتون» به نمایش درمی‌آید، با استقبال خوبی مواجه شده و سینماگران ایرانی توانسته اند توجه مخاطبان غیرایرانی را نیز به آثار خود جلب کنند.

این بخش پس از ۶ روز داوری، کاندیداهای خود را برای دریافت جایزه «پاپیلون» معرفی کرد.

مجموعه فیلم های برگزیده بخش فیلم تصویر سال که به فستیوال شش هفته با هنر ایران ارسال شده بودند، نیاز به ۱۴ سانس نمایش داشتند و از آنجا که برای بخش تصویر ۶ سانس در نظر گرفته شده بود، لذا در این دوره کارهای کوتاه‌تر به نمایش درآمدند تا فرصت نمایش برای فیلم های بیشتری باشد.

پویان طباطبایی، دبیر فستیوال که این روزها در کانادا به سر می‌برد، در خصوص نحوه گزینش این فیلم ها گفت: «در بخش سینمای داستانی فیلم های «و می‌گذریم» پریسا گرگین، «بینایی» امیر علی نوایی، «یک بدون عنوان تلخ» سارا ایوازخانی، «سورپرایز» مسعود حاتمی، «رویای سنجاقک» عاطفه خادم الرضا، «وقتی شهرم را ترک می‌کردم» امیرعلی نوایی و «شهر مرزی» امین بیگی، همچنین در بخش فیلم های مستند ۴ فیلم «لرزه در پناهگاه» کامبیز صفاری، «سلاطین خیابانها» پالیز خوشدل و فراز فشارکی، «نقل گردآفرید» هادی آفریده و «پارک مارک» بکتاش آبتین و همچنین در بخش انیمیشن ۳ فیلم «آدمها» ماشالله محمدی، «درد» ماشالله محمدی و «تیر» محمدجواد قاسم پور، برای دریافت جایزه از میان ۵۰ فیلم بخش مسابقه توسط هیات داوران انتخاب شده که در مراسم اختتامیه فستیوال در تاریخ ۱۶ نوامبر اسامی فیلم های برگزیده اعلام خواهند شد».

فستیوال «شش هفته با هنر ایران» تا 10 آبان ماه ادامه دارد و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.sixweeks.org مراجعه کنند.

 

 

This entry was posted on Monday, October 22nd, 2012 at 2:34 pm and is filed under Exposure, Farsi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed or trackback from your own site. Both comments and pings are currently closed.