هنر آنلاین: فستیوال به هفته چهارم رسید

همراه با فستیوال هنر ایرانی در کانادا

فستیوال به هفته چهارم رسید

دوشنبه ۱ آبان ساعت 13:28

به گزارش هنرآنلاین، در این بخش در کنار پیشکسوتان حوزه تجسمی، چهره‌های جوانی همچون؛ گلناز مقدم، لیلا رضوانی و عباس حاجی‌محمدی خوش درخشیدند.

همچنین بخش فیلم کوتاه و نیمه‌بلند این فستیوال که در سینما کارلتون به نمایش درمی‌آید، با استقبال خوبی مواجه شده و سینماگران ایرانی توانسته‌اند توجه مخاطبان غیرایرانی را نیز به آثار خود جلب کنند. این بخش پس از شش روز داوری، کاندیداهای خود را برای دریافت جایزه “پاپیلون” معرفی کرد.

مجموعه فیلم های برگزیده بخش فیلم تصویر سال که به فستیوال شش هفته با هنر ایران ارسال شده بودند، نیاز به ۱۴ سانس نمایش داشتند و از آنجا که برای بخش تصویر ۶ سانس در نظر گرفته شده بود، لذا در این دوره کارهای کوتاه تر به نمایش درآمدند تا فرصت نمایش برای فیلم های بیشتری باشد.

پویان طباطبایی، دبیر فستیوال که این روزها در کانادا بسر می‌برد، در خصوص نحوه گزینش این فیلم‌ها گفت: در بخش سینمای داستانی فیلم‌های “و می‌گذریم” پریسا گرگین، “بینایی” امیرعلی نوایی، “یک بدون عنوان تلخ” سارا ایوازخانی، “سورپرایز” مسعود حاتمی، “رویای سنجاقک” عاطفه خادم‌الرضا، “وقتی شهرم را ترک می‌کردم” امیرعلی نوایی و “شهر مرزی” امین بیگی، همچنین در بخش فیلم‌های مستند چهار فیلم “لرزه در پناهگاه” کامبیز صفاری، “سلاطین خیابان‌ها” پالیز خوشدل و فراز فشارکی، “نقل گردآفرید” هادی آفریده و “پارک مارک” بکتاش آبتین و همچنین در بخش انیمیشن سه فیلم “آدم‌ها” ماشالله محمدی، “درد” ماشالله محمدی و “تیر” محمدجواد قاسم پور، برای دریافت جایزه از میان ۵۰ فیلم بخش مسابقه توسط هیات داوران انتخاب شده که در مراسم اختتامیه فستیوال در روز ۱۶ ماه نوامبر (26آبان ماه) اسامی فیلم‌های برگزیده اعلام خواهند شد.

گفتنی است، فستیوال “شش هفته با هنر ایران” تا 10 آبان ماه ادامه دارد.

This entry was posted on Monday, October 22nd, 2012 at 3:31 pm and is filed under Exposure, Farsi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed or trackback from your own site. Both comments and pings are currently closed.