سینما خبر: درخشش هنرمندان ایرانی در فستیوال تورنتو

کد خبر : 35211 زمان انتشار : 02 آبان 1391 10:16:00
«کارلتون» و «کویین» در تسخیر هنرمندان ایرانی

درخشش هنرمندان ایرانی در فستیوال تورنتو

فستیوال «شش هفته با هنر ایران» در حالی چهارمین هفته خود را پشت سر می گذارد که روز 19 اکتبر سومین بخش این فستیوال با عنوان «پرواز رنگها» در میان استقبال کانادایی ها و ایرانیان مقیم تورنتو، افتتاح شد

درخشش هنرمندان ایرانی در فستیوال تورنتو

به گزارش سينما خبر؛  فستیوال «شش هفته با هنر ایران» در حالی چهارمین هفته خود را پشت سر می گذارد که روز 19 اکتبر سومین بخش این فستیوال با عنوان «پرواز رنگها» در میان استقبال کانادایی ها و ایرانیان مقیم تورنتو، افتتاح شد. در این بخش در کنار پیشکسوتان حوزه تجسمی، چهره های جوانی چون: گلناز مقدم، لیلا رضوانی و عباس حاجی محمدی خوش درخشیدند.
همچنین بخش فیلم کوتاه و نیمه بلند این فستیوال که در سینما «کارلتون» به نمایش درمی آید، با استقبال خوبی مواجه شده و سینماگران ایرانی توانسته اند توجه مخاطبان غیرایرانی را نیز به آثار خود جلب کنند. این بخش پس از 6 روز داوری، کاندیداهای خود را برای دریافت جایزه «پاپیلون» معرفی کرد. مجموعه فیلم های برگزیده بخش فیلم تصویر سال که به فستیوال شش هفته با هنر ایران ارسال شده بودند، نیاز به 14 سانس نمایش داشتند و از آنجا که برای بخش تصویر 6 سانس در نظر گرفته شده بود، لذا در این دوره کارهای کوتاه تر به نمایش درآمدند تا فرصت نمایش برای فیلم های بیشتری باشد.
پویان طباطبایی، دبیر فستیوال که این روزها در کانادا به سر می برد، در خصوص نحوه گزینش این فیلم ها گفت:«در بخش سینمای داستانی فیلم های «و می گذریم» پریسا گرگین، «بینایی» امیر علی نوایی، «یک بدون عنوان تلخ» سارا ایوازخانی، «سورپرایز» مسعود حاتمی، «رویای سنجاقک» عاطفه خادم الرضا، «وقتی شهرم را ترک میکردم» امیرعلی نوایی و «شهر مرزی» امین بیگی، همچنین در بخش فیلم های مستند 4 فیلم «لرزه در پناهگاه» کامبیز صفاری، «سلاطین خیابانها» پالیز خوشدل و فراز فشارکی، «نقل گردآفرید» هادی آفریده و «پارک مارک» بکتاش آبتین و همچنین در بخش انیمیشن 3 فیلم «آدمها» ماشالله محمدی، «درد» ماشالله محمدی و «تیر» محمدجواد قاسم پور، برای دریافت جایزه از میان 50 فیلم بخش مسابقه توسط هیات داوران انتخاب شده که در مراسم اختتامیه فستیوال در تاریخ 16 نوامبر اسامی فیلم های برگزیده اعلام خواهند شد.»
فستیوال «شش هفته با هنر ایران» تا 10 آبان ماه ادامه دارد و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.sixweeks.org مراجعه کنند.

This entry was posted on Tuesday, October 23rd, 2012 at 2:42 pm and is filed under Exposure, Farsi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed or trackback from your own site. Both comments and pings are currently closed.

%d bloggers like this: